101 ÉV PRAKTIKÁI & LEGENDÁI

Csokinyalóka

Most praktikákat osztunk meg veletek, hogy miként lehet belőle egyszerűen dekoratív édességeket, mint például nyalókát készíteni. Azért néhány dologra fontos odafigyelni, mert ha betartjuk ezeket a szabályokat, fényes és roppanós lesz a végeredmény!
Olvaszthatunk vízgőz felett, folyamatos kevergetés közben. Ez esetben arra érdemes odafigyelni, hogy ne csapódjon le a pára a csokisedényben, éslehetőleg ne főjön mellette a húsleves, mert ha víz éri a csokit, akkor kicsapódhat a felületén a kakaóvaj. A mikrót is használhatjuk erre a célra, de ilyenkor fontos, hogy alacsony teljesítményen, folyamatosan kevergetve olvasszunk. Ha van maghőmérőnk, akkor az étcsokit 40-46 fokosra, a tej és fehércsokit max. 43 fokosra olvasszuk, és utána 1/3 mennyiségű felaprított hideg csokival hűtsük vissza étcsokinál a 31-32, tej- és fehércsokinál a 29-30 fokos munkahőmérsékletre. 
A csokoládét ízesíthetjük kedvünk szerint vanillincukorral, fahéjjal, chilivel vagy akár őrölt gyömbérrel is. 
Következő lépésként a felolvasztott csokit terítsünk ki egy sütőpapírra és alkossunk kedvünkre! Durvára tört dió, mogyoró, pisztácia; apróra vágott aszalványok, kandírozott gyümölcs, liofilizált (fagyasztva szárított) gyümölcs, ehető rózsaszirom, különböző színű és formájú szórócukrok mind-mind alkalmasak, hogy díszítsük vele a csokit. Ne felejtsünk el egy pálcikát beletenni, még mielőtt megszilárdul! Szobahőmérsékleten 1-2 óra alatt megszilárdul, utána elég, ha száraz, hűvös helyen, párától védve tartjuk. Celofántasakban, kis szalaggal átkötve kedves ajándék is lehet!
Vissza